Топ-10 видів інвестицій, які приносять прибуток українцям
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року інвестиційний ринок трансформувався під тиском зовнішніх і внутрішніх обставин. Війна, зруйновані об'єкти промислової та житлово-комунальної інфраструктури, постійні стрибки валюти, а також тривала економічна криза стали каталізатором прийдешніх змін. Не менший вплив справили коливання світових фондових ринків, нестабільність політичної ситуації в Америці й назріваюча загроза конфліктів між іншими країнами.

У 2024 році внутрішня ситуація в країні стала більш зрозумілою і передбачуваною для українців. Навіть з урахуванням триваючих військових дій і можливої кризи, став проступати чіткий вектор інвестиційних можливостей. Панічні настрої змінилися розважливим спокоєм, що дало змогу тверезо оцінити ситуацію і виробити нові стратегії. Настав час поговорити про те, куди інвестувати в Україні, щоб не тільки зберегти заощадження, а й примножити їх.
Нерухомість

У 2022-му ринок нерухомості пережив небувалий шок і практично зупинився. Але вже до 2024 року попит на квартири, будинки й нежитлові приміщення поступово повертається до довоєнних показників, особливо в регіонах, віддалених від лінії фронту. Інвестиція в цей сектор пов'язана з певними ризиками:


  1. Утрудненнями в укладенні договору та переоформленні пакета документів.
  2. Неправильною оцінкою власних фінансових можливостей.
  3. Низькою ліквідністю об'єкта.
  4. Некоректним управлінням власністю.
  5. Численними шахрайськими схемами на тлі нестабільної ситуації.

Розглядаючи різні варіанти, необхідно враховувати не тільки цінову політику і свої можливості, а й суспільні настрої, які формують попит на той чи інший об'єкт.


Житлова нерухомість

Якщо запитати середньостатистичну людину про інвестиції, відповіддю стане купівля власного будинку або квартири. У більшості країн це чудова можливість збільшити свій капітал, адже власність можна здати в оренду або перепродати. Останній варіант більш вигідний, адже куплену житлову площу можна поліпшити відповідно до сучасних тенденцій, а потім реалізувати, заклавши у вартість не тільки витрати на ремонт, а й інфляцію. Для інвестора-початківця цей варіант найвигідніший, тому що не вимагає занадто великого капіталовкладення.


Комерційна нерухомість

Інвестування у великий комерційний об'єкт для багатьох здається небезпечним і невигідним. Але в довгостроковій перспективі він окупається набагато краще, ніж проєкт із житловою нерухомістю.


Серйозний відштовхуючий фактор — ціна, яка може становити не один мільйон гривень. Але окупаються вкладення в об'єкт у підсумку набагато швидше. При здачі його в оренду нема потреби вкладатися в ремонт і техніку. Робота з комерційними приміщеннями віддалено нагадує управління малим бізнесом. Вона дає змогу здавати об'єкт і отримувати стабільний щомісячний прибуток. При цьому контракт зазвичай укладається на більш тривалий період, ніж під час оренди житла.


Земельні ділянки

У 2024 році втрати в житловій і комерційній нерухомості привели українців до нового виду інвестування — купівлі земельних ділянок. Попри ракети, погодні катаклізми та економічні кризи, така власність залишиться практично неушкодженою. На думку експертів, земля — найперспективніший актив. Звісно, придбати її складніше, ніж квартиру, але зате окупність становитиме 20% у перші 1-2 роки.


Висока ліквідність активу базується на трьох китах: дорога, світло і пейзаж. Інвестувати гроші слід обачно, тому перед укладенням договору доцільно прорахувати вартість підведення комунікацій, а також замовити геодезичну експертизу.

Фондовий ринок

Попри нестабільність минулих років фондовий ринок поступово оживає і наповнюється новими гравцями. У країну надходять іноземні цінні папери, компанії та банки створюють прості рішення для нових інвесторів, серед яких безліч українців. Запорукою повернення інтересу до акцій та облігацій є підвищення фінансової грамотності громадян шляхом заповнення інформаційного простору мотивувальним і розвивальним контентом. Це особливо важливо в часи економічної нестабільності, оскільки недосвідчений інвестор може легко позбутися накопичень, якщо зробить неправильне вкладення.


Акції українських компаній

На сьогодні повноцінного ринку акцій в Україні немає. Річ у тім, що бізнес був спрямований на залучення іноземних інвестицій, а не внутрішніх. Якщо ви все-таки хочете купити акції, можна відвідати два майданчики — Українську біржу і ПФТС. Але потрібно розуміти, що наразі акції вітчизняних компаній — високоризикове капіталовкладення. Головна проблема фондового ринку полягає в невеликих обсягах. Щоб укласти масштабну угоду, доведеться звертатися до брокера, який зможе знайти продавців через внутрішні канали. Єдиний вихід для вигідного і тривалого вкладення — купівля акцій великих державних компаній, які точно переживуть будь-яку кризу.


Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП)

Для українців годі й шукати надійнішого вкладення фінансів, ніж придбання облігацій ОВДП. Їхній гарант — держава, а відшкодування власникам відбувається з урахуванням номінальної вартості та доходу, обумовленого в умовах розміщення цінних паперів. Вони випускаються Міністерством фінансів України, а обліком займається безпосередньо НБУ. Обіг здійснюється тільки в електронному вигляді. Цей спосіб дає змогу українцям робити великі капіталовкладення і бути впевненими в тому, що вони будуть повернуті з відсотками в зазначений період.


Інвестиційні фонди та ETF

В Україні діють інвестиційні фонди, головне завдання яких — професійне управління коштами клієнтів. Дуже часто вони працюють із сегментами, недоступними приватній особі. Також вони вкладають кошти в акції, облігації, метали, нерухомість і розвиток потенційно вигідних підприємств. Цей варіант підійде для людей, які не хочуть або не можуть витратити багато грошей одразу. Щоб вкластися в певний актив, наприклад, нерухомість, можна вдатися до допомоги фонду ETF, який спеціалізується в цій галузі. Його цінні папери визнаються ліквідними на фондовому ринку.

Банківські депозити

Попри наростаючу кризу, українці продовжують довірливо ставитися до банківської системи, а особливо до депозитів. Це найпростіший спосіб уберегти заощадження від інфляції. Досить укласти з банком договір на певний термін і після його закінчення забрати всю суму з відсотками. Головне — уважно читати умови співпраці та завчасно замовляти виплату. У разі дії воєнного стану гарантом повернення 100% вкладень виступає держава.


Переваги та недоліки депозитів

Багато українців обирають депозити як джерело додаткового доходу, оскільки вони дають низку переваг:

  1. Захищеність активів, яка забезпечується Фондом гарантування вкладів.
  2. Доступність для кожного українця, який готовий співпрацювати з банком.
  3. Прості та зрозумілі умови договору.
  4. Можливість спрогнозувати дохід завдяки інтерактивному калькулятору.
  5. Великий вибір депозитних програм.

Якщо говорити про негативні сторони, можна відзначити відносно невисоку прибутковість порівняно з іншими способами, обмеження на використання коштів, що зберігаються на рахунку протягом обумовленого терміну, та інфляційні ризики.


Види депозитів

Фінансовий механізм поділяє депозити на дві великі категорії:

  • Термінові вкладення. Передбачає, що гроші, внесені на рахунок для зберігання, будуть повернуті з відсотками після закінчення терміну договору.
  • Депозити на вимогу. Не передбачають точного строку повернення.

Пропозиції різняться умовами, головні серед яких — термін зберігання і відсоток. Уважно вивчивши пропозиції, кожен українець зможе знайти для себе вигідний варіант.

Криптовалюти

Технологія, що стрімко розвивається, не тільки збереження, а й примноження багатства. У світовій практиці активно застосовується, але ось в українському суспільстві криптовалюти менш поширені. Чули про них багато хто, але дійсно користується лише невеликий відсоток. Оскільки ця ніша досить перспективна, буде доречно детально розглянути її особливості.


Біткоїн та альтернативні криптовалюти

Біткоїн став першою криптовалютою, яка незмінно утримує лідируючі позиції на ринку з моменту появи у 2008 році. Монети, створені після нього, отримали назву альткоїни. До них належать:

  • Ethereum — валюта "розумних контрактів";
  • Ripple — найшвидша криптовалюта;
  • Litecoin — цифрові гроші для швидких транзакцій;
  • Dash — анонімна криптовалюта;
  • Nem — гроші з унікальним кодом.

Як видно, існує безліч різновидів криптомонет, які в сучасному світі можна розглядати як джерело стабільного доходу.


Платформи для торгівлі криптовалютами

Придбати актив жителі України можуть на біржах, які підтримують операції з гривнями. Найвигідніші пропозиції діють у таких організацій, як Binance, Bybit, Bitget і Huobi. Вони дають змогу обмінювати віртуальні гроші між собою та виводити їх у реальні гривні. Деякі передбачають проведення операцій безпосередньо з карткою будь-якого банку країни.


Ризики та безпекаСвітовий ринок поступово наповнюється криптовалютою, а деякі угоди взагалі проводяться виключно з цифровою оплатою. Але, довіряючи свої заощадження платформі, важливо пам'ятати про ризики, серед яких — крадіжка і хакерські атаки, а також втрата доступу до гаманця. Щоб уникнути подібних неприємностей, необхідно вибрати відповідне місце для зберігання персональних ключів і перевіряти надійність біржі. Під час роботи з системою бажано встановлювати дворівневу автентифікацію і систематично оновлювати компоненти ПЗ.

Стартапи та венчурні інвестиції

Цей сегмент інвестування включає молоді компанії, які активно розвиваються, але потребують додаткового фінансування. Це досить новий напрямок, який поступово завойовує окрему нішу в українському суспільстві.


Інвестування в українські стартапи

Якщо виникло питання, куди інвестувати гроші, відповіддю стане український стартап. Це молоді та перспективні бізнес-проєкти, у які можна вкласти свій капітал і в майбутньому, за умовами договору, отримати солідний відсоток прибутку. Щоб зрозуміти, наскільки вдалою буде співпраця, необхідно враховувати три параметри:

  • хто входить у команду і керує нею;
  • особливості ринку;
  • аналіз продукту/послуги.

Ці показники надають достатньо інформації для складання початкового враження про проєкт і його потенціал.


Венчурні фонди та платформи

Якщо немає досвіду і розуміння того, в які бізнес-проєкти варто вкладатися, у цьому допоможуть венчурні фонди. Вони займаються інвестуванням у нові та перспективні стартапи. На території України діє низка організацій, серед яких AVentures, Chernovetskyi Investment Group, Genesis Investments і Universal Commerce Group.


Оцінка ризиків і перспектив

Перевага сегмента в тому, що вкластися може кожен, оскільки вартість однієї акції становить приблизно 10 доларів. Але він містить безліч підводних каменів, які теж необхідно розуміти. Зазвичай 8 з 10 проєктів виявляються збитковими, а 33% нових компаній створюються шахраями для заволодіння чужим капіталом. Уберегтися допоможе інвестиційний договір, який містить мету, основні умови, завдання і терміни виконання. У перспективі стартапи стануть чудовим способом капіталовкладення, особливо, коли справа доходить до державних програм, спрямованих на розвиток військово-оборонного комплексу.

Дорогоцінні метали та каміння

Один зі способів інвестування — купівля дорогоцінних металів і каменів. Їх зараховують до захисних активів, які допомагають зберегти купівельну спроможність капіталу в тривалому часовому проміжку. Вони здатні покрити наслідки найважчих стресових ситуацій, з якими може зіткнутися кожен.


Інвестиції в золото і срібло

Існують три надійні способи примножити прибуток на дорогоцінних металах:

  • вкластися в злиток золота;
  • придбати монети;
  • відкрити знеособлений металевий рахунок.

Звичайно ж, найпопулярніший метал — золото. Вартість одного злитка досить висока, що робить його менш доступним для простої людини. А ось срібло коштує дешевше через великі запаси по всьому світу. Тому інвестиції в такий метал доступні кожному. Перевага вкладень у тому, що вони завжди матимуть матеріальну цінність, незалежно від того, які потрясіння переживає світова економіка.


Ювелірні вироби як інвестиція

Не кожна прикраса виступає гарантією збереження грошей. Цінність становлять тільки діаманти, сапфіри, олександрити, рубіни й смарагди. Прикраси з дорогоцінним камінням не тільки захищають капітал від інфляції, а й дарують естетичне задоволення і можуть зберігатися в родині століттями. Але потрібно розуміти, що купівля справжніх виробів вимагає проведення оціночної експертизи, яка дозволить уникнути неприємних ситуацій. Головний ризик щодо дорогоцінних металів — коливання їхньої вартості на ринку.


Порівняння з іншими видами інвестицій

Усі види інвестицій мають свої переваги та недоліки, але тільки дорогоцінні метали та каміння відіграють роль захисних активів. Інші способи збереження капіталу можуть призвести до краху під натиском зовнішніх факторів. Якщо ж сімейні заощадження переведені в золото, срібло або дорогоцінне каміння, вдасться пережити навіть найтриваліший економічний занепад і зберегти більшу частину заощаджень.

Мистецтво та колекційні предмети

Правильно вибудувана модель інвестування в мистецтво і колекційні предмети може значно збільшити капітал, порівняно з агресивними вкладеннями (наприклад, в акції). Вкладення зможуть приносити дохід, який забезпечить безбідну старість. А також колекцію можна передати у спадок.


Інвестиції в українське мистецтво

Головна перевага мистецтва полягає в тому, що воно зберігає свою цінність з часом і навіть примножує її. Щоб вигідно розподілити фінанси, можна вкластися одразу в кілька напрямків, наприклад, творчість, художні проєкти або торгівлю творами мистецтва. Але потрібно розуміти, що робота в цьому секторі вимагає істотних фінансових вливань, величезного трудового ресурсу і часу.


Колекціонування монет і марок

Будь-яка колекційна продукція привертає увагу споживачів своєю унікальністю. Але не кожна може стати вигідною інвестицією. Найціннішими на ринку вважаються колекційні монети та марки. Їхня вартість з часом збільшується, а деякі елементи здатні подарувати цілий статок. Але вкладаючись у цей сегмент, потрібно пам'ятати, що не кожен виріб стає затребуваним. Усе залежить від кількості випущених екземплярів, року, тематики та іншого. Варто зауважити, що підвищення вартості активу може відбутися не одразу, а протягом кількох десятиліть.


Оцінка ліквідності

Інвестиція в мистецтво і колекційні предмети має низьку кореляцію, тобто не схильна до коливань фондового ринку і не залежить від ціни на нафту. Попри економічні проблеми, вкладення в мистецтво здатні в довгостроковій перспективі (наприклад, 10 років) приносити до 91%. Понад 59% заможних людей, вкладають свої активи в артринок. У їхніх інвестиційних портфелях мистецтво займає від 10 до 50%.

Агробізнес і сільське господарство

Аграрний сектор слугує двигуном української економіки. Щорічні інвестиції в цю галузь становлять близько 30 млрд грн, при цьому обсяг входжень систематично збільшується. З 2014 року зростання склало 81%, що показує стабільно позитивну динаміку. Рентабельність підприємств перебуває на рівні 13,5% — найкращий результат в економічному секторі. Кілька причин пояснюють стабільну динаміку зростання, яку показує агропродовольча галузь:

  • підтримка держави, де діють 11 різних програм підтримки виробників;
  • відкриття інвестиційного фонду землі, який дозволяє простим громадянам купувати до 100 га;
  • популяризація продукції натурального походження;
  • систематичне зростання вартості їжі;
  • стабільний попит на сільськогосподарську продукцію;
  • невисока конкуренція.

Якщо немає розуміння, куди вкласти гроші в Україні, варто зупинити увагу на аграрному секторі. Завдяки впевненому розвитку він стане надійним механізмом захисту та нарощування капіталу.


Інвестиції в сільськогосподарські підприємства

Сільськогосподарські підприємства відповідають не тільки за виробництво продукції. Багато хто займається перевезенням, зберіганням, переробкою і постачанням. Також сюди входять компанії, які виробляють техніку, хімікати та добрива. Вкласти кошти можна в акції аграрних холдингів, які можна побачити на міжнародних фондових ринках.


На Варшавській біржі доступні цінні папери наймасштабнішого виробника соняшникової олії Karnel. Протягом 12 місяців їхня вартість зросла на 19%, а річні дивіденди склали 2,7%. Завод Astarta — найбільший виробник цукру в країні. Його акції показали зростання на 52%, а дивіденди склали 5,71% на рік.


Якщо немає досвіду роботи з вкладами, можна звернути увагу на Перший Український Аграрний Фонд. Він бере гроші інвесторів і вкладає їх в український агропромисловий комплекс (АПК). Мінімальна вартість однієї акції становить 1 000 грн, що робить його привабливим для середньостатистичного громадянина.


Для залучення інвестицій підприємство може виставити на продаж облігації. Протягом обумовленого часу воно зобов'язується повернути борг із відсотками. Зараз доступні облігації двох компаній: Kernel і МХП. Відсоткова ставка становить приблизно 6-7% і залежить від терміну погашення.


Вкладення в агротехнології

Агротехнологічний сектор навіть в умовах війни та економічної кризи показує позитивну динаміку. Нові стартапи зароджуються не тільки на базі великих холдингів, а і як самостійні проєкти. Здебільшого вони націлені на поліпшення методик вирощування і виробництва культур, які призведуть до підвищення врожайності та зростання економічної ефективності.

Для українських громадян агротехнології — вигідний спосіб інвестування, оскільки сектор підтримується державою. Самостійно співпрацювати можна зі стартапами-початківцями, які в більшості здатні принести істотний дохід у майбутньому. А ось вкладення у великі технології, які закриті для громадського доступу, можливі через венчурні фонди. Вони забезпечують додаткову гарантію ефективного застосування капіталу та отримання вигідних дивідендів.


Аграрні паї та їхні переваги

Український ринок землі чудовий варіант для капіталовкладень. Згідно із законодавством, громадяни можуть брати не більше 100 га в одні руки, а юридичні особи — не більше 10 000 га. Навіть якщо постраждає економіка країни, менш цінною земля від цього не стане.


Головні переваги володіння паєм:

  • Мінімізація ризиків. Попри активні бойові дії в різних областях країни, аграрії продовжують успішно обробляти землю, проводити посів і збір урожаю. Тому вкладники систематично отримують орендні платежі.
  • Збільшення вартості землі. Процес показує позитивну динаміку. Головна причина в тому, що ресурс обмежений, але попит на нього постійно зростає.
  • Гарантований дохід. Щороку інвестори отримують дивіденди в розмірі мінімум 6% (після сплати податків). Усе залежить від кількості гектарів та умов договору.
  • Відсутність додаткових вкладень. Щоб земля стала ліквідною, їй не потрібен ремонт і реновації. Вона може виробляти продукцію нескінченно довго за умови дотримання всіх правил догляду за посівами. Але це є турботою орендаря, а не інвестора.
  • Розмір інвестиції. Мінімальний платіж становить 4 500 доларів за пай площею 2 га. У довгостроковій перспективі це вигідне вкладення фінансів, навіть з урахуванням нестабільної ситуації в країні.
  • Капіталізація. Зростання вартості паю протягом 12 місяців становить 20-25%. Якщо оцінити динаміку підвищення цін за роки війни, можна зробити висновок, що в деяких регіонах вони зросли на 20% у доларах на рік.

Будь-яка продукція, вирощена на родючій землі, має великий попит по всьому світу. Тому володіння паєм автоматично стає прибутковою справою. Навіть з урахуванням різних стресових чинників орендна плата надходитиме систематично.

Освіта і саморозвиток

Інвестиції у сферу освіти — це одна з найбільш перспективних галузей для вкладення капіталу, оскільки вона не тільки приносить фінансову вигоду, а й має значний соціальний вплив. З розвитком технологій, зростанням попиту на професійні навички та необхідністю адаптації до змін на ринку праці освітній сектор став привабливим для інвесторів. Розглянемо основні причини, чому інвестиції в освіту є актуальними, та які можливості вони відкривають.


Чому варто інвестувати в освіту?

  • Попит на освіту зростає. Сучасний ринок праці вимагає нових компетенцій та навичок, а отже, попит на якісну освіту постійно зростає. Молодь прагне здобути сучасну освіту, яка відповідає вимогам роботодавців, а дорослі часто прагнуть перекваліфікації та додаткових знань.
  • Технології змінюють підходи до навчання. Інвестиції в EdTech, онлайн-платформи, VR/AR у навчанні та штучний інтелект можуть кардинально змінити процес отримання знань. Освітні платформи, такі як Coursera, Udemy, Duolingo, демонструють високий попит на онлайн-курси, підвищуючи доступність освіти для людей з різних куточків світу.
  • Сталий дохід. Сектор часто забезпечує стабільний та прогнозований дохід. Наприклад, вища освіта є необхідністю для багатьох професій, що робить навчальні заклади стабільними джерелами доходу від навчальних програм.

Напрями інвестицій в освіту

  1. EdTech та онлайн-навчання. Онлайн-освіта швидко зростає і приваблює значні інвестиції. Онлайн-платформи для шкіл і університетів, мовні школи, сервіси для вивчення IT-спеціальностей, додатки для підвищення кваліфікації — усе це потенційно високорентабельні проєкти.
  2. Приватні школи та університети. Попит на приватні навчальні заклади, які пропонують високоякісні програми, зростає. Інвестори можуть заробляти на платному навчанні, надаючи доступ до якісної та спеціалізованої освіти.
  3. Розробка навчальних матеріалів та інструментів. Інвестиції в створення інтерактивних навчальних посібників, програмного забезпечення для навчання або симуляторів для професійного розвитку є перспективними. Наприклад, використання VR- та AR-технологій може дозволити створювати віртуальні лабораторії або тренінгові центри.
  4. Стартапи у сфері освіти. Стартапи, які пропонують нові методи навчання або рішення для підвищення ефективності навчання, мають великий потенціал. Це можуть бути платформи для менторингу, додатки для самостійного навчання, спеціалізовані курси для підготовки до іспитів або підвищення кваліфікації.
  5. Програми корпоративного навчання. Багато компаній розуміють важливість навчання співробітників та інвестують у їх розвиток. Сервіси, які пропонують корпоративне навчання та перекваліфікацію працівників, можуть бути вигідною інвестицією, оскільки багато компаній готові платити за підвищення кваліфікації своїх співробітників.

Переваги інвестицій в освіту

  • Сталий ріст. Освітній сектор є стабільним та не залежить від економічних коливань настільки сильно, як інші галузі. Люди завжди потребуватимуть освіти.
  • Соціальний вплив. Інвестиції в освіту сприяють розвитку суспільства, підвищуючи рівень знань і навичок населення. Це може поліпшити економічне становище країни та підвищити якість життя.
  • Тривалий термін. Освітні проєкти часто мають довгострокову перспективу. Інвестуючи в школи, університети або EdTech, інвестори можуть очікувати на сталі прибутки впродовж багатьох років.

Виклики для інвесторів

  • Тривалий період окупності. Сектор освіти може потребувати часу, щоб окупити вкладення. Наприклад, побудова школи чи університету або створення великого EdTech-проєкту потребують значних капіталовкладень.
  • Регуляторні обмеження. Освітня сфера часто регулюється державою, і інвесторам необхідно враховувати законодавчі обмеження та вимоги для освітніх закладів.
  • Конкуренція. Сфера освіти приваблює багатьох інвесторів, тому на ринку існує висока конкуренція, особливо серед EdTech-компаній.

Інвестиції в освіту мають значний потенціал, особливо якщо враховувати потреби сучасного світу та технологічні можливості. Вони можуть приносити стабільний дохід та робити великий внесок у розвиток суспільства, що робить їх привабливими для інвесторів з довгостроковою перспективою.

Альтернативні інвестиції

Категорія включає способи збереження грошей, які виходять за рамки класичних методів. Такі види інвестицій дають розуміння того, що для примноження капіталу не завжди потрібно дотримуватися загальної політики. Можна відійти від правил і трохи поекспериментувати, особливо, якщо дозволяє розмір доходів.


Пірингове кредитування

Пірингове або P2P-кредитування поступово набирає популярності в Україні. Його суть полягає у використанні спеціальних онлайн-майданчиків, де користувачі можуть позичати один одному кошти. Як дивіденди виступають відсотки від суми позики, які надходять інвестору в обумовлений термін. Але існує певний ризик такого вкладення капіталу. Він пов'язаний з неможливістю перевірити платоспроможність позичальника, який може перестати виконувати умови договору. За оцінками фахівців, на піринговому кредитуванні інвестор може втратити від 30 до 95% коштів.


Інвестування в нерухомість через краудфандинг

Розвиток цифрових технологій призвів до створення різноманітних способів вкладення фінансів, до яких належить краудфандинг. Завдяки йому більше не потрібен великий внесок під час купівлі нерухомості в будь-якій точці світу. Досить внести посильну для себе суму в загальний банк через онлайн-платформи. Дивіденди нараховуватимуться автоматично. Це чудовий спосіб спробувати свої сили новачкам або тим, хто не готовий робити великі вкладення.


Соціальне інвестуванняДосить великий сектор, що активно розвивається, який, на думку експертів, протягом наступних 20 років залучить понад 20 трлн доларів. "Зелене" інвестування — це вкладення коштів у компанії та фонди, що відповідають за соціальну та економічну користь. Воно почало набирати обертів після пандемії, коли світ зрозумів, наскільки травматичний вплив на планету чинить людина. Найбільш етичними компаніями в цьому напрямку стали Starbucks і NVIDIA. Це великі учасники ринку, вкладення фінансів у проєкти яких обов'язково окупиться.

Часті запитання

Інвестування — досить складна тема. Тому в людей систематично виникають нові запитання, відповіді на які допоможуть уникнути неприємностей і зберегти капітал.

Які інвестиції найнадійніші для українців?


У 2024 році необхідно купувати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), земельні ділянки, а також дорогоцінні метали та прикраси. Вони дадуть змогу не тільки зберегти капітал, а й за правильного поводження його примножити.


Як почати інвестувати з невеликим капіталом?

Українцям з обмеженим бюджетом можна купувати акції компаній через венчурні фонди, розміщувати гроші на депозитних рахунках у банку і вкладатися в молоді, але перспективні стартапи.


Які податки потрібно платити з інвестиційного прибутку в Україні?

Згідно з вимогами законодавства, будь-які надходження, отримані від інвестування, обкладаються податком на доходи. У 2024 році він становить 18%. Додатково доведеться сплатити 1,5% військового збору. Загалом до державної скарбниці потрібно віддати 19,5% отриманого прибутку.


Які ризики пов'язані з інвестуванням у криптовалюти?

Головні проблеми виникають через систематичні хакерські атаки, які можуть призвести до серйозного збою в ОП і втрати доступу до гаманця. Додатковим ризиком можна назвати обвал вартості крипти, але це відбувається досить рідко.


Чи варто інвестувати в українські стартапи й чому?

Стартапи — це перспективна галузь вкладення грошей, оскільки передбачає отримання великих відсотків з майбутніх доходів. Українські молоді компанії все частіше створюють продукцію, яка спрямована на поліпшення якості життя українців. Такі починання не залишаються поза увагою держави, яка виступає негласним гарантом їхнього успіху.


Як вибрати відповідного брокера?

Брокерська компанія повинна мати відповідну ліцензію, високі показники біржової активності та широкий перелік послуг, що надаються. Важливо перевірити кількість зареєстрованих користувачів. У надійних брокерів зазвичай широкий список клієнтів, які довіряють йому операції зі своїми фінансами.


Чи можна втратити всі гроші під час інвестування?

Звичайно, така ймовірність є. Великий ризик позбутися накопичень у тих, хто купує акції через біржі. Під дією зовнішніх факторів вартість цінних паперів може обвалитися. Це може призвести до втрати більшої частини вкладень або навіть до банкрутства учасників фондового ринку.

Пн-Пт — з 09:00 до 18:00
Сб — за попереднім записом
Контакти
м. Київ,
вул. Предславинська 28, оф. 401
(крім тимчасово окупованих територій)
Адреса:
Пн-Пт — з 09:00 до 18:00
Сб — за попереднім записом
м. Одеса,
вул. Генуезька, 24/Б, оф. 406
Працюємо по всій території України
Контакти для звернень споживачів та інших осіб, за якими приймаються повідомлення про належність до захищеної категорії:
Тел: 0 800 330 031
Email: info@rsg.ua

Адреса:
03150, м. Київ,
вул. Предславинська 28, оф. 401
Royal Standard Group
Всі права захищені © 2024
Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи ФК №1102 від 27.09.2018. ТОВ «Гелексі Фінанс». ЕДРПОУ 42305986