Порушення виконання зобов'язання щодо повернення споживчого кредиту може вплинути на кредитну історію та ускладнити отримання споживчого кредиту надалі.
Кредитодавець має право вимагати від Позичальника дострокового повернення кредиту та сплати процентів, штрафних санкцій (у випадку їх наявності) та пред'явити цей договір до стягнення у разі: затримання сплати частини кредиту та/або процентів більш як на один календарний місяць (три календарні місяці у разі, якщо Договір забезпечений іпотекою, або є споживчим кредитом на придбання житла); або іншого істотного порушення умов договору про надання кредиту.
При порушенні Позичальником будь-якого зобов'язання по сплаті кредиту та/або відсотків за користування кредитом Позичальник зобов'язаний сплатити Кредитодавцю пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, за кожен день тривання порушення Позичальником від суми простроченого зобов'язання.
У випадку порушення Позичальником графіку розрахунків, а саме: ненадходження планового щомісячного платежу в повному обсязі та в строки передбачені графіком розрахунків, з наступного дня кредит а Договором автоматично визнається кредитом з підвищеним ризиком. Протягом строку визнання кредиту кредитом з підвищеним ризиком відсотки за користування кредитом нараховуються в розмірі від 31 до 360 відсотків річних за користування кредитом. З наступного дня після усунення Позичальником порушень виконання зобов'язань в повному обсязі, включаючи сплату нарахованих відсотків за користування кредитом, нарахованої пені, а також інших штрафних санкцій, такий кредит вважатиметься кредитом з нормальним режимом сплати, відсотки за користування кредитом нараховуватимуться у початковому розмірі. У випадку порушення Позичальником графіку розрахунків, а саме: неповернення суми кредиту та нарахованих відсотків, штрафів, пені у строк визначений Договором, з наступного дня після закінчення строку договору Позичальник сплачує Кредитодавцю відсотки за неправомірне користування кредитом (проценти за прострочення виконання грошового зобов'язання) у розмірі від 31 до 360 відсотків річних. За невиконання чи неналежне виконання договору іпотеки передбачені штрафи в розмірі до 50% від суми основного зобов'язання.
Ініціювання споживачем продовження (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту (строку виконання грошового зобов'язання)/строку кредитування/строку дії договору про споживчий кредит може за згодою сторін здійснюватися без змін або зі зміною умов попередньо укладеного договору, в тому числі в бік погіршення для споживача із зазначенням переліку та цифрового значення умов, що підлягають зміні. Відсоткова ставка по кредиту при продовженні (лонгації, пролонгації) строку погашення споживчого кредиту може залишатися сталою, збільшуватися та зменшуватися в проміжку від 18% до 114% річних.
Фінансовій установі забороняється вимагати від споживача придбання будь-яких товарів чи послуг від фінансової установи або спорідненої чи повʼязаної з ним особи як обовʼязкову умову надання споживчого кредит. Для прийняття усвідомленого рішення щодо отримання споживчого кредиту на запропонованих умовах споживач має право розглянути альтернативні різновиди споживчих кредитів та фінансових установ. Фінансова установа має право вносити зміни до укладених зі споживачами договорів про споживчий кредит тільки за згодою сторін. Споживач має право відмовитися від отримання рекламних матеріалів засобами дистанційних каналів комунікації. Можливі витрати на сплату споживачем платежів за користування споживчим кредитом залежать від обраного споживачем способу сплати.
Фінансова установа не залучає колекторські компанії до врегулювання простроченої заборгованості.